STIHL MS 231 s řetězem Picco Duro

pila STIHL MS 231

Kompaktní motorová pila STIHL s nízkými vibracemi, sériově vybavená velmi robustním a odolným řetězem Picco Duro. Až o 20% nižší spotřeba paliva a až o 70% snížené emise oproti běžným dvoudobým motorům STIHL díky techologii motoru 2-MIX. Vynikající pila k řezání palivového dříví, pro dřevostavby, ale i pro kácení stromů až 35 cm v průměru. Řetěz Picco Duro přitom násobně prodlužuje interval broušení řetězu ve srovnání s běžnými pilovými řetězy.

Motorové pily STIHL

STIHL MS 241 C-M - novinka na trhu

Na trh přichází "menší sestra" motorové pily STIHL MS 261, která byla v České republice uvedena začátkem tohoto roku a setkala se s mimořádně příznivým ohlasem u zákazníků.

STIHL MS 241 C-M je navíc, jako první pila STIHL na našem trhu, vybavena elektronickým řízením motoru M-Tronic. Elektronický management motoru zaručuje jeho trvale optimální výkon, což se projevuje velmi dobrou akcelerací a snadným startováním.

Již osvědčený, moderní motor 2-MIX, navíc vyniká nízkou emisí spalin a sníženou spotřebou paliva. Systém vzduchové filtrace se vstupním oddělováním nečistot a vzduchovým filtrem HD2 zabezpečuje výrazně delší životnost filtru a kratší servisní pauzy.

Elektronický management motoru zajistí vždy optimální výkon motoru a vynikající akceleraci, elektronicky reguluje směs paliva pro všechny provozní stavy – není třeba provádět žádné manuální korektury na karburátoru a automaticky se přizpůsobí na změněné podmínky (nadmořská výška, kvalita paliva, teplota motoru). Funkce "memory" uloží poslední pracovní nastavení režimu motoru do paměti.

Důležité přednosti nové MS 241 C-M:

  • M-Tronic jako standardní vybavení pro optimální výkon motoru, velmi dobrá akcelerace a snadné startování
  • moderní motor 2-MIX s nízkou emisí spalin a sníženou spotřebou paliva
  • systém vzduchové filtrace se vstupním oddělováním nečistot a vzduchovým filtrem HD2 pro výrazně delší životnost filtru
  • optimální chování při vedení stroje a nízká úroveň vibrací
  • vysoký obslužný komfort, snadná manipulace